Proszę włączyć JS

AKTUALNOŚCI

img

Polska technologia w najlepszym pawilonie na EXPO2020

19 KWIETNIA

Zakończyły się targi EXPO 2020 w Dubaju. Pierwsza Wystawa Światowa w historii na Bliskim Wschodzie. Polska może mówić o sukcesie – zdobyła dwie nagrody. Za najlepszy duży pawilon przyznawany przez Exhibitor Magazine oraz srebrne wyróżnienie w kategorii projektowania wnętrz. Ciekawostką jest, że w swojej kategorii za najlepszy pawilon złotą nagrodę zdobył Singapur oparty o system Pixel Garden – flagowy produkt podpoznańskiej marki Garden Spot – producenta ogrodów wertykalnych.

Singapur na Expo w Dunaju realizował wizję miasta zanurzonego w naturze. Przedstawiał możliwości jakie niosą za sobą technologie wykorzystane w służbie natury i zrównoważonego rozwoju. To integracja designu, natury i osiągnięć ludzkości. Za projekt odpowiedzialni byli twórcy z pracowni architektury krajobrazu Salad Dressing oraz singapurskie studio designu WOHA Architects.

Prestiżowa nagroda przyznana przez Bureau International des Expositions - organizację odpowiedzialną od 1931 roku za nadzorowanie wystaw światowych nie byłaby jednak możliwa bez polskiej myśli technologicznej. Budulca do zastosowania wizji architektów dostarczyła polska firma Garden Spot. Całość koncepcji została oparta o system ogrodów wertykalnych Pixel Garden.

Misją Garden Spot jest tworzenie wertykalnych przestrzeni zielonych bez jakichkolwiek ograniczeń. Moduły Pixel Garden, tworzące przestrzenie biologicznie czynne dzięki zintegrowanemu systemowi nawodnienia i dostosowaniu kształtu do odpowiedniego oświetlenia umożliwiającego roślinom zdrowy rozwój, sprawdziły się znakomicie podczas półrocznej wystawy.

Ogrody wertykalne to nie tylko ciekawe rozwiązanie designerskie, to odpowiedź na wyzwania obecnych czasów. Odpowiednia technologia stwarza realne możliwości wejścia z naturą tam, gdzie przez tempo urbanizacji na jakiś czas o niej zapomnieliśmy. Człowiek nie może bez niej żyć, tej idei przyświecał Pawilon Singapuru zbudowany dzięki produktom w 100% stworzonych w Polsce.