Proszę włączyć JS

AKTUALNOŚCI

img

Kobiety ukryte w kwiatach.

4 MARCA

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Kobiet. Na przestrzeni lat święto to przybierało różne formy, zmieniało się także jego postrzeganie i formy celebracji. Pewne aspekty pozostają jednak niezmienne. Zarówno kiedyś jak i dziś najlepszym prezentem dla kobiet są rośliny. Piękne, zmienne, różnorodne, czasem kapryśne i wymagające. Ile wspólnych cech mają kobiety z roślinami? Jak wybrać odpowiednią na prezent? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Dzień Kobiet warto wykorzystać do promowania kobiecości. Kobiecości, która łączy w sobie siłę i delikatność. Kobiecości, która tak pełna różnic i sprzeczności jest czymś bez czego świat straciłby ogromną część uroku. Kobiety potrafią być tak różne, że nie można ich w żaden sposób zaszufladkować. Mogą być delikatne, miłe, nieśmiałe i skryte, ale również odważne, przebojowe i pewne siebie. Mogą łączyć w sobie część tych cech jak i posiadać je wszystkie. Kobiety i kobiecość najpewniej można porównać do świata roślin. Świata niewyobrażalnie wręcz różnorodnego, tak różnorodnego jak kobiety.

Kierując się tym tokiem myślenia możemy zadać sobie bardzo ważne pytanie. Jaka roślina będzie do kobiety pasowała najlepiej? Czy będzie to jedna roślina czy setka roślin? Na to pytanie można odpowiedzieć sobie indywidualnie lub poprosić o radę kogoś kto roślin nie traktuje jak zwykły towar. Bardzo miłym zwyczajem związanym z dniem kobiet jest wręczanie podarunków. Dawniej były to kwiaty cięte (najpierw goździki, a później tulipany czy róże) oraz drobiazgi tj. no cóż rajstopy czy mydełka w okresie PRL, a później słodycze, perfumy i biżuteria. Zwyczaj ten na pewno sprawia wiele przyjemności, ale może warto zastąpić kwiaty cięte kwiatami doniczkowymi? Dobrać roślinę do przyszłej właścicielki i sprawić jej tym samym przyjemność na znacznie dłużej. Obecnie rynek roślin ozdobnych jest zdecydowanie pełen pięknych nowych jak i klasycznych odmian.

Co jest warte naszej uwagi i nadaje się na taki prezent?

1. Philodendron Red Diamond – piękna odmiana filodendrona o sztywnych i skórzastych liściach. Dodatkowym urokiem tego filodendrona jest występowanie liści w trzech kolorach. Najmłodsze liście są koloru złotego z dodatkiem purpury. Wraz z rozwojem stają się ciemnopurpurowe by w okresie pełnej dorosłości zachwycać ciemną zielenią połączoną z czerwonymi łodygami. Taka roślina powinna sprawić przyjemność kobiecie eleganckiej, dojrzałej czy pewnej siebie.

2. Philodendron PinkPrincess, WhiteMeasure czy Fuse. Są to piękne i zdecydowanie modne odmiany filodendronów. Pierwszy zielono-różowy, a dwa następne zielone z białymi i biało-zielonymi liśćmi. Wszystkie trzy odmiany (przy czym WhiteMeasure i Fuse są bardzo podobne) są roślinami, które powinny sprawić przyjemność kobietom kreatywnym, romantycznym czy przebojowym, które lubią się otaczać rzeczami nietuzinkowymi.

3. Monstera deliciosa, minima oraz monkey. Monstery to piękne rośliny, które potrafią w pomieszczeniu stworzyć atmosferę przypominającą dżunglę. Jakiej kobiecie wręczyć Monsterę? Jest to roślina zarówno klasyczna jak i bardzo nowoczesna, dlatego znajdzie szerokie grono odbiorców. W jej towarzystwie dobrze powinny się poczuć zarówno kobiety zdecydowane, przebojowe i pewne siebie oraz spokojne, delikatne i romantyczne.

4. Calathea – ten gatunek może się pochwalić ogromną ilością bardzo różnych i pięknych odmian. Godne polecenia są „Medalion”, „Ornata”, „Lancifolia” i „Network”. Ostrzeszyn, bo tak brzmi jej polska nazwa nie należy do roślin bardzo łatwych w uprawie. Ta roślina łączy w sobie dwie ciekawe cechy kapryśność i niebywałą urodę. Można by rzec calathea jest jak kobieta. Dodatkową ciekawostką na jej temat jest taniec jaki wykonuje. „Taniec kalatei” polega na zwracaniu się jej liści względem promieni słonecznych. Zjawisko to jest tak niezwykłe, że spowodowało nazywanie calathea rośliną modlitewną.
Jakiej kobiecie ją wręczyć? Taki prezent powinien sprawić przyjemność osobie skromnej, romantycznej, zmysłowej czy zorganizowanej.

5. Ostatnią, rośliną, którą polecamy to Syngonium. Po polsku nazwiemy ją Zroślichą. Po pierwsze Syngonium podobnie jak calathea występuje w bardzo dużej ilości ciekawych odmian. To nam daje różnorodność. Po drugie Syngonium potrafi radzić sobie w bardzo różnych warunkach i jeśli pochodzi z dobrej uprawy żadne choroby i szkodniki są mu niestraszne. To nam daje wytrzymałość. Po trzecie Syngonium potrafi być kapryśne i bez wyraźnych powodów może mu przyschnąć kilka liści. Po czwarte ta roślina potrafi się zregenerować nawet po najcięższych próbach. Pomimo swej delikatnej urody ma w sobie ogromną siłę. Syngonium to roślina, którą można obdarować każdą kobietę.

Życzymy wszystkim kobietom, abyście nigdy nie zwątpiły w swoje piękno, wyjątkowość i siłę! Drogie Panie jesteście warte wszystkiego.