Proszę włączyć JS

AKTUALNOŚCI

Polskie ogrody wertykalne zazieleniają Florydę

31 SIE

Od 1 do 4 września w Fort Lauderdale na Florydzie odbywają się międzynarodowe targi Home Design and Remodeling Show. To największe i najbardziej rozpoznawalne w tym regionie USA targi wnętrzarskie. Setki wystawców spotka się podczas tego wydarzenia, by przedstawić swoje produkty i innowacyjne rozwiązania dla wnętrz.

img
Targi Home Design and Remodeling Show są odpowiedzią na potrzeby wymagającej klienteli południowego wschodu Stanów Zjednoczonych. Garden Spot jako marka zajmująca się od lat ogrodami wertykalnymi tworzącymi innowacyjny wystrój wnętrz prywatnych domów oraz powierzchni komercyjnych nieprzypadkowo wybrała ten kierunek. To tutaj powstają luksusowe hotele, których inwestorzy poszukują niecodziennych rozwiązań. Znajdują się niezwykłe domy i rezydencje, w których mieszają się style zachodnie i latynoskie. Wreszcie, rozwija się niezwykle prężnie sektor opieki osób starszych, którzy od lat wybierają Florydę jako idealne miejsce na jesień życia.

img
System Pixel Garden tworzący zielone ściany i ogrody wertykalne z powodzeniem może być wykorzystywany do tworzenia przestrzeni przyjaznych seniorom w domach spokojnej starości i ośrodkach opieki zdrowotnej. Szczególną rolę odgrywa tu hortiterapia, która poprzez bliski kontakt z roślinami pozwala obniżać stres, poprawiać nastrój i przywraca równowagę psychiczną. Konstrukcja modułów, łatwość w użyciu, wymienne doniczki oraz bezobsługowość spowodowana zastosowaniem przelewowego systemu nawadniania sprawia, że system marki Garden Spot doskonale nadaje się do zastosowania zarówno w hortiterapii czynnej jak i biernej.

Sprzyjający, ciepły klimat Florydy doskonale nadaje się instalacji zielonych ścian zewnętrznych. Tutaj również świetnie sprawdza się system Pixel Gardem, odporny na działanie promieni UV, wytrzymały na wysokie temperatury oraz niezwykle trwały. Dzięki posiadanym właściwościom, zielone ściany Garden Spot nie tylko ozdabiają miejską przestrzeń, ale również tworzą izolację budynków, oczyszczają powietrze i przyczyniają się do łagodzenia zjawiska miejskich wysp ciepła.

img
Podczas wydarzenia produkty Garden Spot będą prezentowane zwiedzającym, umożliwiając zapoznanie się z systemami nawadniania, modułowymi rozwiązaniami oraz estetycznym podejściem do projektowania.

Obecność polskiego producenta na Międzynarodowych Targach Home Design and Remodeling Show możliwe jest dzięki programowi Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – Polskie Mosty Technologiczne. To między innymi dzięki wsparciu państwowych funduszy Garden Spot dostaje szansę by zaprezentować swoje innowacyjne produkty na arenie międzynarodowej, kontynuując tym samym rozwój w skali globalnej.