Proszę włączyć JS

AKTUALNOŚCI

img

Zieleń potrzebna od zaraz

16 LISTOPAD

Wynajem roślin to coraz popularniejsza forma pozyskiwania ciekawych form aranżacji przestrzeni na eventy, wesela czy imprezy targowe. Na rynku znajduje się spora oferta firm specjalizujących się w wynajmie zieleni, zarówno prawdziwej, jak i sztucznej. Możliwości aranżacji przestrzeni są jednak znacznie większe, aniżeli powszechnie rozumiane ustawienie w wyznaczonych miejscach ozdobnych donic i kwiatów.

img
Tworzenie niebanalnych wystrojów we wszelkiego rodzaju przestrzeniach eventowych to znak obecnych czasów. Dynamiczny rozwój usług eventowych, firm zajmujących się projektowaniem stoisk targowych, usług związanych z organizacją firmowych przyjęć, to odpowiedź na rosnące wymagania konsumentów. Mimo praktycznie nieograniczonych możliwości aranżacji, dla zdecydowanej większości klientów liczy się przede wszystkim efekt, atrakcyjna cena oraz prostota zastosowanych rozwiązań.

img
Rosnącą popularnością cieszą się w aranżacji przestrzeni eventowych zielone ściany. Rozwiązanie to nadal jest innowacyjne i robi ogromne wrażenie na gościach. Na rynku znajduje się wiele rozwiązań. Zarówno takich stworzonych ze sztucznych roślin, mchu oraz żywych roślin, które są w szczególności warte uwagi. Żywe rośliny doniczkowe tworzące zielone ściany w największym stopniu przykuwają uwagę, tworzą piękno otoczenia, ale również poprawiają samopoczucie gości. Zdecydowanie się na wystrój złożony z żywych roślin doniczkowych, pozycjonuje także klienta jako osobę, bądź instytucję, mającą na uwadze względy ekologii.

Rozwiązania żywych zielonych ścian proponuje polska marka Garden Spot, która od lat działa w sektorze ogrodów wertykalnych. Ogrody wertykalne Garden Spot zbudowane są z modułów Pixel Garden, składających się z wymiennych doniczek. Daje to nieograniczone możliwości w doborze roślin oraz kształtowaniu przestrzeni. Same rośliny można wykorzystać ponownie, a także jako prezent dla gości wydarzenia. Prostota tego rozwiązania Garden Spot tkwi również w formie. Marka oferuje mniejsze mobilne zielone ściany, ułatwiające aranżację przestrzeni oraz większe zielone panele, tworzące duże ogrody wertykalne.

Kluczowym aspektem w tymczasowej aranżacji przestrzeni jest odpowiedni dobór roślin oraz formy zielonej ściany. Garden Spot jest zarówno producentem roślin jak i systemów ogrodów wertykalnych. Projektanci gotowi są dobrać odpowiednie rośliny do charakteru wydarzenia oraz formę zielonych ścian tak, by efekt był jak najlepszy i najprostszy w realizacji. Ważnym jest również doświadczenie marki. W przypadku Garden Spot są to zarówno duże realizacje na Międzynarodowych Targach Poznańskich, na imprezach targowych na Bliskim Wchodzie, jak również mniejsze, takie jak wesela czy przyjęcia w lokalach gastronomicznych.