Proszę włączyć JS

Idealny prezent na Dzień Matki?

O tym, czym obdarować mamę mówi Malwina.
img
20 MAJA/Malwina

Idealny prezent na Dzień Matki?

O tym, że rośliny to wciąż najlepszy prezent rozmawiamy z Malwiną Kaźmierczak-Matczyńską – inżynierem ogrodnictwa i specjalistką od pielęgnacji roślin w firmie Garden Spot.

Zbliża się Dzień Matki, święto ważne nie tylko dla dużej części kobiet, ale może przede wszystkim dla dzieci, które głowią się jaki dać prezent mamie. Naturalnym, pierwszym wyborem prezentu dla kobiet są kwiaty. Czy jednak pomysł ten nie jest banalny?

Nie, kwiaty nie są banalnym pomysłem, ale jeszcze lepszym pomysłem będą rośliny doniczkowe. Biorąc pod uwagę ich różnorodność zarówno pod względem wyglądu, koloru, kształtu, wielkości, ale także ceny – absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie.

img
Trendy w postrzeganiu zieleni zmieniają się tak samo jak w innych aspektach otaczającego nas świata. Jakie gatunki są teraz modne i mogą sprawić, że nasze mamy nie pomyślą o nas, że z prezentem poszliśmy na tzw. „łatwiznę”.

Nie sądzę by jakakolwiek mama nie była zadowolona z chociażby najdrobniejszego prezentu od dziecka. Jednakże, oczywiście na rynku roślin jak na każdym innym rynku istnieją tzw. trendy. Obecnie podzieliłabym je na 2 kategorie. Klasyki – czyli takie, które możemy uznać za „bezpieczny” wybór. Do nich zaliczyłabym Epipremnum (można je również spotkać pod nazwą Scindapsus lub Pothos), Monsterę oraz palmy. Rośliny kolekcjonerskie – używając tego określenia myślę o roślinnych indywidualnościach, czyli roślinach, które wyróżniają się na tle innych. Ta grupa najczęściej ulega modyfikacji. Pojawia się nowa odmiana, zachwyca kupujących i pozostaje atrakcyjna aż rynek się nie nasyci. Obecnie bardzo pożądaną odmianą jest Monstera Variegata, ale poza nią ciekawe są również Philodendrony np. Red Diamond czy White Measure, ale także Kalathea.

img
To z pewnością nie są banalne gatunki. Czy można stwierdzić, że każdy z nich pasuje do innego charakteru mam, które chcemy nim obdarować?

Tak, moim zdaniem rośliny można dopasować do charakteru ludzi. Świat roślin jest cudownie różnorodny, ale także ludzi charakteryzuje duża różnorodność. Dobór odpowiedniej rośliny do człowieka to proces złożony, ale na szybko mogę doradzić kilka ciekawych połączeń. Mama roztargniona i zapracowana na pewno odnajdzie się w towarzystwie Skrzydłokwiatu czy Epipremnum. Mamę spokojną i romantyczną połączyłabym z Filodendronem Red Diamond. Mamy energiczne, ceniące sobie indywidualność powinny docenić towarzystwo Filodendrona White Measure czy Fuse.

img
Przyzwyczailiśmy się, że rośliny kupujemy w kwiaciarniach lub centrach ogrodniczych. Coraz bardziej popularnym miejscem staje się również internet. Czy możemy być pewni, że zamówiona w ten sposób roślina zostanie przysłana do nas w dobrym stanie?

Tak. Zakupy przez internet w obecnych czasach są naprawdę dobrą alternatywą. Ważne jednak by kupować od sprawdzonych sprzedawców, z którymi można się kontaktować przed zakupem i dowiedzieć się w jaki sposób będą wysłane. Odpowiednie zabezpieczenie to pewność, że otrzymamy roślinę zdrową i w całości. W Garden Spot stosujemy specjalnie dobrane kartony oraz dodatkowo zabezpieczamy zarówno roślinę jak i doniczkę przed ewentualnym uszkodzeniem. Mogę zapewnić, że zarówno rośliny kupione w naszym sklepie internetowym jak i na Allegro są dobrze przygotowane do podróży.WRÓĆ