Zastosowanie

Efektowne ogrody wertykalne

Zielone ściany, które ożywią każdą przestrzeń!

Produkty z serii Pixel Garden to artykuły przygotowane do tworzenia ozdobnych kwiatowych ścian roślinnych. Tego rodzaju zielone kompozycje doskonale nadają się zarówno do dekoracji i urządzania przestrzeni otwartych (ogrodów,  prywatnych i publicznych, parków, placów zabaw, parkingów firmowych), jak i wnętrz (domów, obiektów firmowych, instytucji, galerii handlowych, lokali użytkowych). Zaznaczyć należy, że ogrody wertykalne można dzięki kwitnieniu roślin skomponować nie tylko w kolorze zielonym, lecz także w wielu innych barwach.

Doniczki z odpowiednio dobranymi roślinami mogą zostać wykorzystane do skonstruowania ładnych i praktycznych ścian z kwiatów.Ciekawie zaaranżowana zielona ściana z roślin
w ogrodzie, na tarasie czy w pomieszczeniu może spełniać funkcje działowe, osłonowe oraz dekoracyjne. Tego typu konstrukcje świetnie również sprawdzają się do budowy płotów, ogrodzeń, altanek, a także przegród ogrodowych. Nie mniej efektownie prezentują się we wnętrzach jako niebanalne, żywe dekoracje ścian i pomieszczeń.

Dotychczasowe rozwiązania w zakresie ozdobnej aranżacji powierzchni pionowych przy pomocy roślin w dużym stopniu ograniczały się do zawieszania doniczek z ziemią lub do formowania wysuniętych ze ściany klombów oraz donic. Pixel Garden jest systemem, który nie wymaga wykonywania kosztownych, kłopotliwych przeróbek istniejących ścian, gdyż stanowi atrakcyjną dekorację pionowych powierzchni takimi jakie one są. Systemy te można swobodnie rozbudowywać i łączyć, a przez to – w oryginalny sposób zagospodarowywać przestrzeń o praktycznie nieograniczonych rozmiarach, uzyskując jedyne w swoim rodzaju zielone ściany z roślin. Dzięki swojej funkcjonalności i innowacyjnym rozwiązaniom, produkty z serii Pixel Garden wyznaczają zupełnie nowe standardy projektowania zieleni i pozwalają zagospodarować roślinnością przestrzeń wszędzie tam, gdzie dotąd było to bardzo utrudnione lub niemożliwe.

Ogrody pionowe, określane również jako wertykalne, doskonale sprawdzają się jako oryginalna i niezwykle estetyczna aranżacja ścienna w miejscach publicznych, takich jak centra handlowe, kawiarnie, lokale gastronomiczne, witryny sklepowe, a także w mieszkaniach prywatnych. Przy pomocy prezentowanego systemu może zostać wykonana również zielona ściana na balkonie lub przydomowym tarasie, która doskonale ożywi przestrzeń i wkomponuje się w architekturę. Ze względu na obfitą warstwę roślinności, ściany zieleni mogą służyć jako naturalne ekrany dźwiękochłonne. Matryce kwiatowe znakomicie zastępują standardowe żywopłoty i bardzo dobrze sprawują się jako ścianki działowe, np. w biurach lub restauracjach, wprowadzając do wnętrza świeżość i nowoczesny styl.

Aspekt dekoracyjny to tylko jedno z zastosowań efektownych ścian kwiatowych. Kolejnym jest ich funkcja reklamowa. Nowoczesne zielone ściany z roślin nie tylko ozdabiają, ale też mogą być nośnikiem treści marketingowych i przekazów komunikacji wizualnej. Doniczki z kolorowymi roślinami, podobnie jak piksele, mogą posłużyć do stworzenia na ścianie czy innej pionowej płaszczyźnie dowolnego obrazu, efektownej mozaiki czy atrakcyjnego komunikatu. Mogą to być zarówno ornamentalne motywy abstrakcyjne, jak i konkretne obrazy – znaki, symbole, firmowe logotypy, a nawet kompletne napisy. Jak więc widać, kwiatowe ściany dają wręcz nieograniczone możliwości, a wspaniały efekt zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni! Nie przegap takiej okazji na to, by skutecznie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Zamów dla swojej firmy spersonalizowaną ścianę kwiatową i promuj się nowocześnie.

Nowoczesna konstrukcja – spektakularny efekt

Konstrukcją pozwalającą na stworzenie modułowych ścian kwiatowych jest skrzynka, w której zainstalowane są doniczki. W przedniej części posiada ona tuleję przygotowaną do umieszczenia rośliny, w części tylnej – trzpień, którego poziom sięga donicy. Na boku oraz u spodu skrzyni znajdują się elementy ułatwiające montaż całej ściany z kwiatów. Poszczególne skrzynie łączy się ze sobą tak, aby powstały kolumny, które są do siebie idealnie dopasowane, zapewniając tym samym stabilność całej konstrukcji. Skomponowany w ten sposób ogród wertykalny może posiadać dowolną wysokość oraz wielkość.

Moduł ściany z roślinami Pixel Garden mocuje się do pionowego, najlepiej drewnianego podłoża, przy użyciu wkrętarki, przy czym do każdego elementu należy użyć jednego wkrętu. Kluczowym elementem ściany zielonej jest charakterystyczny układ doniczek pod odpowiednim kątem nachyleni. Spełnia on dwojakie zadanie: po pierwsze – zapewnia roślinom tworzącym kompozycję właściwe nawodnienie, po drugie – nadaje całości niezwykłych walorów wizualnych i sprawia, że ściana z roślin nabiera imponującego, dekoracyjnego charakteru. Całość robi niesamowite wrażenie na osobach oglądających ścianę zieleni zarówno z bliska jak i z daleka, pod każdym kątem. Efekt końcowy jest naprawdę atrakcyjny – konstrukcja Pixel Garden tworzy wrażenie zwartej, pięknej ściany kwiatowej, zaś elementy techniczne są praktycznie niedostrzegalne.

Inteligentne, komfortowe nawadnianie

Kaskadowa konstrukcja ściany kwiatowej Pixel Garden nie tylko odpowiadana za niezwykły efekt wizualny, ale również jest to przemyślane i ekonomiczne rozwiązanie pozwalające na wygodne podlewanie całej instalacji przy pomocy tylko jednego przyłącza, np. węża ogrodowego, który musi być poprowadzony poziomo i obejmować wszystkie elementy najwyższego poziomu ściany kwiatowej.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, woda dostarczana do najwyższego „piętra” doniczek, przez specjalne otwory przelewowe, w optymalnej ilości dostaje się do wszystkich pozostałych poziomów instalacji. W ten sposób każda roślina znajdująca się na ścianie z kwiatów – czyli każdy pojedynczy piksel – jest w wygodny i funkcjonalny sposób odpowiednio nawodniony.

Sekretem optymalnego nawodnienia ściany z roślin, które nie jest ani przesadne, ani niedostateczne, jest fakt, iż woda dociera się do danego „piętra” tylko do poziomu określonego wysokością trzpienia. Nadmiar wody przedostaje się do niższych kondygnacji konstrukcji, odpowiednio odżywiając rośliny. Dzięki takiemu rozwiązaniu cała ściana kwiatowa jest we właściwy sposób nawodniona.

Biuro: tel. +48 (61) 622 95 30 biuro@gardenspot.nazwa.pl/gardenspotpl

Dział handlowy: Aleksandra
Jutrzenka – Trzebiatowska aleksandra@gardenspot.nazwa.pl/gardenspotpl tel. +48 (61) 622 95 20 tel. kom. +48 503 643 664

Paweł Garbarek p.garbarek@gardenspot.nazwa.pl/gardenspotpl tel. kom. +48 509 273 550

English