Proszę włączyć JS

KWIATY I DZIEŃ KOBIET

O tym, jakie kwiaty wręczyć kobiecie w ten szczególny dzień.
img
03 MARCA/Malwina

Czas skupić się na bardzo ważnym i pięknym święcie. Oj tak zbliża się … Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Warto na chwilę cofnąć się do początków tego święta. Ustanowiony został już w 1909 roku. Prawdopodobnie było to następstwem strajku z 8 marca 1908 r. Ulicami Nowego Jorku przeszło wtedy 15 tys. pracownic zakładów odzieżowych. Kobiety biorące udział w demonstracji domagały się praw politycznych i ekonomicznych. W następnych latach na świecie coraz więcej kobiet domagało się godnego traktowania. Kobiety na całym świecie coraz głośniej mówiły o swoich prawach. Rządy poszczególnych krajów musiały wysłuchać tych głosów i świat zaczął się zmieniać.

Nadal nie jest idealnie, ale dlatego tak ważne święto jakim jest Dzień Kobiet warto wykorzystać do promowania kobiecości. Kobiecości, która łączy w sobie siłę i delikatność. Kobiecości, która tak pełna różnic i sprzeczności jest czymś bez czego świat straciłby ogromną część uroku. Kobiety potrafią być tak różne, że jestem przekonana iż nie można NAS w żaden sposób zaszufladkować. Możemy być delikatne, miłe, nieśmiałe i skryte, ale również odważne, przebojowe i pewne siebie. Możemy łączyć w sobie część tych cech jak i posiadać je wszystkie. Kobiety i kobiecość najpewniej można porównać do świata roślin. Tak, roślin. Świata niewyobrażalnie wręcz różnorodnego.

Ta cecha kobiet jest zdecydowanie ich najciekawszą zaletą – RÓŻNORODNOŚĆ. Ile jest kobiet na świecie tyle jest wzorów piękna 😉 Kierując się tym tokiem myślenia możemy zadać sobie bardzo ważne pytanie. Jaka roślina będzie do mnie pasowała najlepiej? Czy będzie to jedna roślina czy setka roślin? Na to pytanie można odpowiedzieć sobie indywidualnie lub poprosić o radę kogoś, kto nie traktuje roślin jak zwykły towar (polecam kontakt z Garden spot 😉

Bardzo miłym zwyczajem związanym z dniem kobiet jest wręczanie podarunków. Dawniej były to kwiaty cięte (najpierw goździki, a później tulipany czy róże) oraz drobiazgi tj. no cóż rajstopy czy mydełka w okresie PRL, a później słodycze, perfumy i biżuteria. Zwyczaj ten na pewno sprawia wiele przyjemności, ale może warto zastąpić kwiaty cięte kwiatami doniczkowymi? Dobrać roślinę do przyszłej właścicielki i sprawić jej tym samym przyjemność na znacznie dłużej.

Obecnie rynek roślin ozdobnych jest zdecydowanie pełen pięknych nowych, jak i klasycznych odmian.

Co jest warte naszej uwagi i nadaje się na taki prezent?

Philodendron Red Diamond

Piękna odmiana filodendrona o sztywnych i skórzastych liściach. Dodatkowym urokiem tego filodendrona jest występowanie liści w trzech kolorach. Najmłodsze liście są koloru złotego z dodatkiem purpury. Wraz z rozwojem stają się ciemnopurpurowe by w okresie pełnej dorosłości zachwycać ciemną zielenią połączoną z czerwonymi łodygami. Taka roślina powinna sprawić przyjemność kobiecie eleganckiej, dojrzałej czy pewnej siebie.

img
Zrób prezent > przejdź do Allegro

Philodendron Pink Princess, White Measure czy Fuse

Są to piękne i zdecydowanie modne odmiany filodendronów. Pierwszy zielono-różowy, a dwa następne zielone z białymi i biało-zielonymi liśćmi. Wszystkie trzy odmiany (przy czym WhiteMeasure i Fuse są bardzo podobne) są roślinami, które powinny sprawić przyjemność kobietom kreatywnym, romantycznym czy przebojowym, które lubią się otaczać rzeczami nietuzinkowymi.

img
Zrób prezent > przejdź do Allegro

Monstera deliciosa, minima oraz monkey

Monstery to piękne rośliny, które potrafią w pomieszczeniu stworzyć atmosferę przypominającą dżunglę. Jakiej kobiecie wręczyć Monsterę? Jest to roślina zarówno klasyczna jak i bardzo nowoczesna, dlatego znajdzie szerokie grono odbiorców 😊 W jej towarzystwie dobrze powinny się poczuć zarówno kobiety zdecydowane, przebojowe i pewne siebie oraz spokojne, delikatne i romantyczne.

img
Zrób prezent przejdź do Allegro

Calathea

Ten gatunek może się pochwalić ogromną ilością bardzo różnych i pięknych odmian. Moje ulubione to „Medalion”, „Ornata”, „Lancifolia” i „Network”. Ostrzeszyn, bo tak brzmi jej polska nazwa nie należy do roślin bardzo łatwych w uprawie. Ta roślina łączy w sobie dwie ciekawe cechy kapryśność i niebywałą urodę. Można by rzec calathea jest jak kobieta 😉 Dodatkową ciekawostką na jej temat jest taniec jaki wykonuje. „Taniec kalatei” polega na zwracaniu się jej liści względem promieni słonecznych. Zjawisko to jest tak niezwykłe, że spowodowało nazywanie calathea rośliną modlitewną. Jakiej kobiecie ją wręczyć? Taki prezent powinien sprawić przyjemność osobie skromnej, romantycznej, zmysłowej czy zorganizowanej.

img
Zrób prezent przejdź do Allegro

Syngonium

Ostatnią, rośliną, którą chciałabym polecić jest moja osobista faworytka. Uwielbiam tą roślinę za wiele cech, które mają kobiety choć często są ich nieświadome. Po polsku nazwiemy ją Zroślichą, co nie brzmi może zbyt kobieco, ale postaram się krótko udowodnić, że jest. Po pierwsze Syngonium podobnie jak calathea występuje w bardzo dużej ilości ciekawych odmian. To nam daje różnorodność. Po drugie Syngonium potrafi radzić sobie w bardzo różnych warunkach i jeśli pochodzi z dobrej uprawy żadne choroby i szkodniki są mu niestraszne. To nam daje wytrzymałość. Po trzecie Syngonium potrafi być kapryśne i bez wyraźnych powodów może mu przyschnąć kilka liści. Po czwarte ta roślina potrafi się zregenerować nawet po najcięższych próbach. Pomimo swej delikatnej urody ma w sobie ogromną siłę. Syngonium to roślina, którą można obdarować każdą kobietę.

img
Zrób prezent przejdź do Allegro Na zakończenie chciałabym złożyć wszystkim kobietom życzenia z okazji naszego święta. Życzę NAM, abyśmy nigdy nie zwątpiły w swoje piękno, wyjątkowość i siłę! Drogi Panie, jesteśmy warte wszystkiego 😉WRÓĆ