Proszę włączyć JS

Jak zrobić ogród wertykalny w mieszkaniu?

Poznaj porady ekspertów GARDEN SPOT
jak zrobić ogród wertykalny
2 lipca/Garden Spot

Każdy człowiek zna przestrzenie, które sprawiają, że czuje się przyjemnie. Bardzo często w poprawie samopoczucia pomaga nam przyroda. W otoczeniu zieleni człowiek potrafi szybciej pokonać uciążliwy stres.

Co zrobić, by takie przestrzenie zagościły z nami w mieszkaniach lub na balkonach, nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni?

Idealnym rozwiązaniem będzie ogród wertykalny. Ogród pionowy, dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta wypełniony żywymi roślinami. Taki „ogród” daje możliwość stworzenia własnego warzywniaka, nawet na niewielkim balkonie czy kuchni. Zielona ściana - koniecznie z żywymi roślinami - wygląda niezwykle nowocześnie, zapewnia bliski kontakt z zielenią, nadaje przestrzeni osobliwego charakteru. Odpowiednio dobrane rośliny redukują kurz, oczyszczają powietrze, produkują tlen i poprawiają wilgotność powietrza. Przebywanie w towarzystwie roślin poprawia nastrój i pomaga redukować stres. Zieloną ścianę z powodzeniem zainstalujesz w sypialni, salonie, kuchni, przedpokoju czy na balkonie.

Decydując się na instalację ogrodu wertykalnego możemy zupełnie odmienić każde wnętrze. Przy doborze roślin dobrze jest wspomóc się profesjonalną wiedzą. Jest jednak kilka roślin, z którymi powinien poradzić sobie każdy. Są to Epipremnum złociste, Filodendron pnący, zielistki czy syngonia. Równie ciekawą opcją jest stworzenie w formie pionowej ogrodu zielnego z miętą czy melisą. Najlepszym wyborem przy tworzeniu ogrodu wertykalnego jest system Pixel Garden z opcją automatycznego nawadnianiaprzy jego większych powierzchniach. Używając tego systemu przy tworzeniu zielonej strefy relaksu ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Zielone ściany, kolorowe żywe obrazy, konstrukcje ram, zarówno mobilne jak i wiszące, profesjonalny projekt, własne odpowiednio dobrane rośliny czy fontanny, to wszystko można znaleźć w Garden Spot.

WRÓĆ