Proszę włączyć JS

ZIELONE ŚCIANY OD A DO Z

Dowiedz się jak wygląda realizacja zielonej ściany krok po kroku

Idea ogrodów wertykalnych towarzyszy ludzkości od tysięcy lat. W czasy współczesne wprowadził ją Stanley Hart White - profesor architektury krajobrazu z Uniwersytetu w Illinois. Kilkadziesiąt lat później koncepcję odświeżył francuski botanik Patrick Blanc, który zaczął tworzyć zielone ściany wewnątrz oraz na elewacjach budynków. Podczas swojej wizyty w Polsce w 2009 roku zainspirował polskich twórców do tworzenia zewnętrznych ogrodów wertykalnych w naszych warunkach klimatycznych. Równolegle rozwijały się marki, które wprowadzały na rynek swoje autorskie pomysły na tworzenie takich instalacji. Jedną z nich był Garden Spot ze swoim systemem ogrodów wertykalnych Pixel Garden.


img

W Garden Spot od początku istnienia podążamy za ideą biofilii. Wierzymy, że człowiek ma wrodzone poczucie związku z naturą. W obecnym, silnie zurbanizowanym świecie dzięki systemom ogrodów wertykalnych jesteśmy w stanie skutecznie powiększać obszary biologicznie czynne, których zaczyna brakować. Nasze produkty składające się z żywych roślin, pozytywnie wpływają na samopoczucie użytkowników, poprawiają jakość powietrza i stanowią niebanalną i innowacyjną formę wystroju wnętrz.


img

Oparte o autorski system Pixel Garden

zdjęcie moduł ogród wertykalny
ZNASZ SYSTEM
PIXEL GARDEN?
UNIWERSALNOŚĆ

Twórz dowolne rozmiary ścian dzięki modułom

EKOLOGIA

Moduły powstają w 100% z tworzyw odzyskanych z recyklingu

WZORNICTWO

Ściany modułowe doskonale komponują się z każdym wnętrzem

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

Idea tkwi w prostocie, dlatego ściany są praktycznie bezobsługowe

Krok po kroku do Twojego ogrodu wertykalnego


KROK 1 - Idea

ogród wertykalny w Polsce | GardenSpotSkontaktuj się z nami. Możesz to zrobić wysyłając wiadomość na biuro@gardenspot.pl lub dzwoniąc pod numer 61 622 95 20 . Podczas pierwszego kontaktu z Klientem ustalamy podstawowe parametry ogrodu wertykalnego, czyli kolorystykę oraz proponowaną lokalizację modułów Pixel Garden. Poznajemy wymiary planowanej ściany, położenie względem światła, możliwości zamontowania nawodnienia (przyłącza wody w pomieszczeniu). Wybieramy również dedykowane do wybranego rozwiązania rośliny pochodzące z naszej produkcji, które będą użyte do stworzenia zielonej ściany.

KROK 2 - Projekt

ogród wertykalny w Polsce | GardenSpotZnając podstawowe założenia, nasi projektanci przystępują do tworzenia indywidualnego projektu. Na tym etapie dostosowujemy realne możliwości do założeń, które ustaliliśmy z Klientem. Pozostajemy z Państwem w stałym kontakcie - wszelkie ewentualne zmiany dokonywane są zawsze po konsultacji z Zamawiającym. Ustalamy szczegóły dotyczące założeń technicznych i przygotowania powierzchni montażu.

KROK 3 - Oferta i umowa

ogród wertykalny w Polsce | GardenSpotWraz z projektem przygotowywana jest oferta. Na tym etapie Klient zapoznaje się z wizualizacją swojego ogrodu wertykalnego, warunkami montażu, terminami oraz kosztami dotyczącymi realizacji zamówienia. My natomiast zbieramy ostatnie, potrzebne informacje techniczne. Po akceptacji oferty przystępujemy do przygotowania i podpisania umowy.

KROK 4 - Montaż

ogród wertykalny w Polsce | GardenSpotW umówiony dzień dokonujemy finalnej realizacji projektu. Nasza ekipa montażowa stawia konstrukcję, zakłada systemy nawadniające oraz montuje rośliny. Po odebraniu przez Państwa zamontowanego ogrodu wertykalnego – Inwestor może w pełni cieszyć się swoją zieloną ścianą. Rośliny montowane na ścianie w doniczkach systemowych Pixel Garden są dojrzałe i zdrowe, posiadają paszporty i tworzą natychmiastowy efekt.

KROK 5 - Zadowolenie Klienta

ogród wertykalny w Polsce | GardenSpotZadowolenie Klienta i satysfakcja z posiadanego ogrodu wertykalnego są dla nas najważniejsze. Dlatego po montażu kontaktujemy się z Państwem w celu przeprowadzenia wywiadu dotyczącego kondycji zielonej ściany. Służymy naszą wiedzą ekspercką dotyczącą pielęgnacji roślin i eksploatacji Państwa ogrodu. Na każdym etapie istnieje możliwość skorzystania z naszego serwisu dotyczącego pielęgnacji zielonej ściany w miejscu inwestycji.

DOBIERZ ROŚLINY
zdjęcie ogród pionowy wertykalny pixel garden

EPIPREMNUM AUREUM

Zasiedla tereny tropikalnych lasów deszczowych Azji Południowo-Wschodniej, rejonu basenu Oceanu Indyjskiego, Indonezji i Wysp Salomona. W warunkach domowych dorasta do około 1 metra długości przyrastając dość szybko.
żywe obrazy kwiatowe zdjęcie

EPIPREMNUM 'MARBLE QUEEN'

Jest rośliną pnącą, dlatego możemy zaobserwować ją tam na pniach drzew. Odmiany o jasnych liściach np. Marble Queen, której liście są prawie białe potrzebują więcej ciepła i wolniej rosną. Raz na 3-4 tygodnie wskazane jest nawiezienie rośliny odżywką dla roślin ozdobnych z liści.
ogródki pionowe wertykalne na balkonie

EPIPREMNUM 'NEON'

Epipremnum można przycinać, regulując w ten sposób jego wielkość oraz kształt. Epipremnum 'Neon' bardzo szybko się rozrasta, wytwarzając kanciaste pędy, osiągające długość nawet kilkudziesięciu centymetrów. Raz na 3-4 tygodnie wskazane jest nawiezienie rośliny odżywką dla roślin ozdobnych z liści.
zdjęcie ściana wodna fontanna domowa oczyszczacz powietrza

PHILODENDRON SCANDENS

Preferuje lekko zacienioną pozycję z pośrednim światłem słonecznym. W okresie wypuszczania nowych pędów, zaleca się od czasu do czasu zraszać. Nawożenie od kwietnia do sierpnia, co 14 dni. Nie znosi przeciągów. Potrzebuje zdrenowanego podłoża i podlewania dopiero, gdy jego górna warstwa będzie sucha.
zdjęcie krata trawnikowa garden grid utwardzanie gruntu

SYNGONIUM 'ARROW'

W okresie wzrostu podlewa się obficie, dodając płynnego nawozu i często zrasza. W przeciwieństwie do większości roślin doniczkowych syngonium lubi wodę zawierającą nieco wapnia. Liści nie nabłyszcza się. Nie wskazane jest wystawianie rośliny na przeciągi.
duże donice ogrodowe betonowe drewniane niesamowite nowoczesne

PHILODENDRON 'WHITE MEASURE'

Preferuje lekko zacienioną pozycję z pośrednim światłem słonecznym. W okresie wypuszczania nowych pędów, zaleca się od czasu do czasu zraszać. Należy do filodendronów średniej wielkości, osiąga 1 metr, lecz rośnie bardzo wolno.
JUŻ WKRÓTCE W OFERCIE!
zdjęcie ściana wodna fontanna domowa oczyszczacz powietrza

PHILODENDRON WHITE PANTHER

To rzadka odmiana jednej z najpopularniejszych roślin domowych. Klasyczne sercowate liście ozdobione są wpadającymi w kolor kości słoniowej przebarwieniami. White Panther świetnie sprawdzi się jako niebanalna roślina wisząca.
zdjęcie krata trawnikowa garden grid utwardzanie gruntu

MONSTERA MONKEY

Należy do jednego z najbardziej modnych gatunków roślin domowych. Jej podziurawione liście świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Idealna do stworzenia dżungli w mieszkaniu. Wymaga umiarkowanego podlewania, lubi półcieniste miejsca.
duże donice ogrodowe betonowe drewniane niesamowite nowoczesne

PHILODENDRON MICANS

To efektowna, a zarazem łatwa w uprawie roślina domowa. Ciekawe, sercowate i połyskujące liście kierują się w stronę światła. Młode mają barwę zielono-czerwoną, dojrzałe rośliny cechują się ciemnozielonymi liśćmi.

Garden Spot Int. sp. z o.o.
ul. Kostrzewskiego 14, 62-022 Rogalinek, Polska